Lian Li Case Fan 120Mm Wrl 3Pcs G99.12Tllcd1W3B.00
Lian Li 12TLLCD1W3B. Type: Fan, Fan diameter: 12 cm, Maximum air pressure: 2.9 mmH2O, Bearing type: Fluid Dynamic Bearing (FDB). Voltage: 12 V. Product colour: Black
Laos
Kategooria:
Bränd:
Kirjeldus
The UNI FAN TL Wireless and TL LCD Wireless feature LIAN LI’s innovative wireless sync technology, utilizing a 2.4GHz wireless signal to control lighting effects and fan speed to further improve the PC building experience while delivering efficient cooling, dazzling lighting, and quiet operation.
WIRELESS TRANSMITION, EASY INSTALLATION
By adopting 2.4GHz wireless technology, the UNI FAN TL Wireless Series eliminates the need for traditional hub connections, significantly simplifying the installation process and enhancing user experience.
INNOVATIVE L-WIRELESS CONTROLLER
The fans can be powered via a 4-PIN fan header on the motherboard or a SATA power cable.
Each fan group requires connection to either a 12V PWM header or a 1-to-3 SATA splitter cable.
● UNI FAN TL Wireless: PWM cable powers the LED and motor.
The cable length can be shortened with the organizer on the receiver.
● Furthermore, a single motherboard can support up to 20 UNI FAN TL LCD wireless fans.
ONE CONTROLLER FOR ALL
The L-Wireless Controller can transmit signals to up to 10 channels.
PERSONALIZED REMIX, STYLE ON DISPLAY
PRACTICAL AND STYLISH LCD SCREEN
The UNI FAN TL LCD Wireless carries forward the legacy of the world’s first LCD-equipped fan. It features a 1.6” circular LCD screen with 60Hz refresh rate (upgraded from 30Hz) that integrates seamlessly with LIAN LI’s L-Connect 3 software, offering exceptional customizability.
PERFORMANCE DETAIL AT A GLANCE
OMBINATION OF PERFORMANCE AND AESTHETICS
The UNI FAN TL Wireless uses LCP material for fan blades, a copper center shaft, and FDB bearings with 9 tightly aligned blades (0.65mm gap), ensuring a striking look without compromising on performance.